Szinte mindenki érzi, látja és tapasztalja azt, hogy valami teljesen megváltozott a mai kapcsolatokban, illetve önmagukban az emberekben is.
Sokszor gondolkodok ezen a témán, és sokszor nem értem a mai kapcsolatokat. Nem értem, mert elvileg a nagyszüleink nevelték fel szüleinket, akik pedig minket, így azt gondolnám az alapvető normákat valahol szüleinktől megtanulhattuk. Akárhogy is nézzük, személyiségünket, nagy részben Ők formálták.
Az első alapvető változást, a kapcsolatok minőségében véltem felfedezni, sokan csak elvannak egy biztos kapcsolatban, de fejlődni nem akarnak benne, inkább csak jobb egy biztos pont/személy, a magány ellen.
Ma már teljesen elfogadottá vált, ha egy nő 35-40 éves korában ad életet első gyermekének, de persze, hogy is lehetne ezt előrébb hozni amikor egy férfi 5-10 évig csak „el van” egy kapcsolatban, de komolyabb döntést nem tud meghozni. Extra biztosítást várnak arra, hogy nem találnak jobbat a jelenlegi párjuknál, illetve sokáig csak „élni” akarnak, mert egy gyerek születése után a komfort zónájuk megváltozna, így hát élvezik az életet ameddig csak lehetséges (ameddig csak eltudják húzni ezt az idő intervallumot).
Már ez is önmagában elég nagy változás, már ha eljut az ember idáig egy kapcsolatban, de az se meglepő, hogy 1-2 év után tönkre mennek a kapcsolatok az első konfliktusok után, mivel a pár tagjai nem képesek megoldani a problémáikat. Az általuk elképzelt tökéletes világban, a nagy Ő alatt, egy olyan személyt képzelnek el, aki tökéletesen a passzol az elvárásaiknak, és minden konfliktustól mentes.
Kép forrása: unsplash.com
A másik véglet, amikor elköteleződnek egymás iránt a párok, már családot is alapítanak, viszont gyereknevelési nehézségek tönkre teszik a kapcsolatot, nem képesek segíteni egymásnak, és úgy gondolják egy másik pár mellett kiegyensúlyozottabban tudnak élni. (Ahol persze nincs gyerek).
Összességében, a kitartás, az alázat és az önzetlenség hiányzik ezekből a kapcsolatokból, amik a szüleinknél még megvannak, hogy ne csak elvegyenek a másikból, de adjanak is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: